Τα 7 πάντσερ της Μπάγερν Μονάχου (Κρόος, Γκέτσε, Σβαϊστάινγκερ, Νόιερ, Μπόατενγκ, Λαμ, Μίλλερ) είδαν τους Ρωμαίους σαν Βραζιλιάνους και τους συνέτριψαν μέσα στο Ολύμπικο με το επιβλητικό 1-7, σε έναν αγώνα που παρουσίασε την ίδια εικόνα με τον ημιτελικό του Μουντιάλ 2014, Βραζιλία-Γερμανία: 0-5 στο ημίχρονο και 1-7 τελικό σκορ !!!\n\nΗ ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα το έκανε να φαίνεται απλό και από τη στιγμή που προηγήθηκε, πάτησε γκάζια και συνέτριψε τον αντίπαλό της, όπως έγινε και με τη Γερμανία στον ημιτελικό απέναντι στη Βραζιλία. Ενώ προηγούνταν ήδη με 0-1 από το 9′, έκανε ένα εντυπωσιακό ξέσπασμα πετυχαίνοντας 3 γκολ σε 7′ και ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 0-4 μόλις το 30′. Στο 36′ ο Μίλλερ έκανε το 0-5 με πέναλτι κι έτσι έκλεισε το ημίχρονο. Επανάληψη, δηλαδή του σκηνικού της Βραζιλίας, όπου οι Γερμανοί προηγήθηκαν 0-1 στο 11′ και κατόπιν με 4 απανωτά γκολ(23′ Κλοζε, 24′ & 27′ Κροος, 29′ Κεντιρα) έκαναν το 0-5 στο ημίχρονο !!!\nΜε κοινή εξέλιξη ολοκληρώθηκε και το Β’ μέρος. Οι Ρωμαίοι μείωσαν στο 66′ με το Ζερβινιό για να δεχτούν στη συνέχεια άλλα 2 γκολ και να τελειώσει ο αγώνας με το καταιγιστικό 1-7. Στη Βραζιλία, την “τιμή των όπλων” έσωσε ο Όσκαρ όταν και μείωσε με προσωπικό του τέρμα στο 90′, όπου αντίστοιχα οι Βραζιλιάνοι δέχτηκαν άλλα 2 γκολ και να τελειώσει ο αγώνας με το ίδιο σκορ.\n\nΓια την ιστορία αναφέρουμε:\nΟι σκόρερ της αναμέτρησης:\n9′ & 30′ Ρόμπεν, 23′ Γκέτσε, 25′ Λεβαντόβσκι, 36′ (πεν) Μίλερ, 78′ Ριμπερί, 80′ Σακίρι. Στο 66′ μείωσε για τους γηπεδούχους ο Ζερβινιό.\n\nΟι συνθέσεις των δύο ομάδων:\nΡόμα: Ντε Σάνκτις, Τοροσίδης, Γιανγκά-Μπιβά, Μανωλάς, Κόουλ (46′ Χολέμπας), Ντε Ρόσι, Ναϊνγκολάν, Πιάνιτς (79′ Λάγιτς), Ιτούρμπε, Ζερβινιό, Τότι.\nΜπάγερν: Νόιερ, Μπερνάτ, Μπόατενγκ, Μπενατιά, Αλάμπα, Λαμ, Τσάμπι Αλόνσο, Ρόμπεν, Γκέτσε (79′ Σακίρι), Μίλερ (61′ Ραφίνια), Λεβαντόβσκι (68′ Ριμπερί).\n\nΠαρακάτω απολαύστε όλα τα γκολ της αναμέτρησης:\nhttps://www.youtube.com/watch?v=dzK36zB_pWE