\n\nΣ’έναν αγώνα ποδοσφαίρου μπορεί μέσα σε λίγα λεπτά να συμβεί ότι δεν έχει γίνει μέσα σε ένα ολόκληρο 90λεπτο. Άλλωστε η “δύναμη της στιγμής” είναι αυτό που κάνει τον “βασιλιά των σπορ” τόσο δημοφιλή σ’όλη την υφήλιο.\n\nΕιδικά όταν μιλάμε για ολική ανατροπή μέσα σε ελάχιστα λεπτά, τότε τα παραπάνω ενισχύονται ακόμα περισσότερο…\n

Από 3-1 σε 3-4 στο τέλος…

\nΑν αυτό που συνέβη σε αγώνα τρίτης εθνικής στην Γαλλία δεν είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα τότε ποιό είναι…Στην προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος η Φρεζούς υποδεχόταν την Ρεντ Σταρ(απλή συνωνυμία και μόνο με τον Ερυθρό Αστέρα…).\n\nΟι γηπεδούχοι κέρδιζαν 3-1 μέχρι τις καθυστερήσεις.Τότε, σαν να ήπιαν “μαγικό φίλτρο” οι παίκτες της Ρεντ Σταρ, κατάφεραν την ολική ανατροπή αφού όχι απλά ισοφάρισαν αλλά πήραν και την νίκη με 3-4…!!!\n\nΝα σημειωθεί ότι ήταν και νίκη ουσίας καθώς η ομάδα προβιβάστηκε στην ανώτερη κατηγορία.Η ανατροπή πάντως, αν και σε αγώνα χαμηλού ενδιαφέροντος, είναι σίγουρο ότι δεν θα ξεχαστεί εύκολα…\n\nhttps://www.youtube.com/watch?v=d8NcmbbpJbc?w=728\n\n